Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Dnia 03.04.2024 (środa) grupy III i IV w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. W trakcie spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat poruszana się w ruchu drogowym, a także utrwaliły sposób postępowania w przypadku kiedy się zgubią. Funkcjonariusze policji pouczyli dzieci, że należy zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie w kontakcie z obcymi osobami.

Czytaj dalejSpotkanie z funkcjonariuszami Policji

Światowy Dzień Wody

Dnia 22.03.2024 (piątek) obchodziliśmy Światowy Dzień Wody z PAH. Podczas zajęć oglądaliśmy film edukacyjny. Rozmawialiśmy o tym, że na świecie są takie miejsca, w których ludzie nie mają dostępu do wody. Zastanawialiśmy się, jak możemy oszczędzać wodę.

Dzieci dowiedziały się również, że oprócz tego, że woda potrzebna jest ludziom, zwierzętom i roślinom do życia, jej ogromne ilości wykorzystywane są do produkcji żywności, ubrań i wielu różnych przedmiotów.

Czytaj dalejŚwiatowy Dzień Wody

Bieg po zdrowie

Dnia 5.03.2024 (wtorek) grupa „Rybki” brała udział w „Biegu po zdrowie” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 44. Dzieci uczestniczyły w muzycznej rozgrzewce, rywalizowały podczas zawodów sportowych. Miały również okazję zwiedzić szkołę i skorzystać z przygotowanego na miejscu poczęstunku. Za udział w zawodach każdy otrzymał breloczek.

Czytaj dalejBieg po zdrowie

Eksperymenty w grupie RYBKI

W dniu dzisiejszym – 7.03. (czwartek) rozmawialiśmy o tajemnicach jakie kryje w sobie nasza planeta Ziemia?

Słuchaliśmy informacji o wulkanach i gorącej lawie, która jest bardzo niebezpieczne dla całej przyrody i wszystkich żywych istot.

Wspólnie zrobiliśmy mały EKSPERYMENT. Wulkan z zimną ” bąbelkową ” pianą. Bezpieczny wulkan w naszej sali – zachwycił każdego.

Czytaj dalejEksperymenty w grupie RYBKI

Planetarium

Mobilne planetarium Orbitek przeniosła dziś nasze „Pszczółki i Sówki” W fascynujący świat kosmosu. Podczas seansu dzieci mogły zobaczyć jak Ziemia wygląda z kosmosu oraz zobaczyć krążący wokół naszej planety. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć piękne kolorowe gwiazdozbiory. To była wspaniałą i niezapomniana przygoda, która zachwyciła dzieci i pozwoliła im na odkrycie fascynującego świata Kosmosu.

Czytaj dalejPlanetarium

Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -