Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Dnia 03.04.2024 (środa) grupy III i IV w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. W trakcie spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat poruszana się w ruchu drogowym, a także utrwaliły sposób postępowania w przypadku kiedy się zgubią. Funkcjonariusze policji pouczyli dzieci, że należy zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie w kontakcie z obcymi osobami.

Czytaj dalejSpotkanie z funkcjonariuszami Policji

Światowy Dzień Wody

Dnia 22.03.2024 (piątek) obchodziliśmy Światowy Dzień Wody z PAH. Podczas zajęć oglądaliśmy film edukacyjny. Rozmawialiśmy o tym, że na świecie są takie miejsca, w których ludzie nie mają dostępu do wody. Zastanawialiśmy się, jak możemy oszczędzać wodę.

Dzieci dowiedziały się również, że oprócz tego, że woda potrzebna jest ludziom, zwierzętom i roślinom do życia, jej ogromne ilości wykorzystywane są do produkcji żywności, ubrań i wielu różnych przedmiotów.

Czytaj dalejŚwiatowy Dzień Wody

Bieg po zdrowie

Dnia 5.03.2024 (wtorek) grupa „Rybki” brała udział w „Biegu po zdrowie” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 44. Dzieci uczestniczyły w muzycznej rozgrzewce, rywalizowały podczas zawodów sportowych. Miały również okazję zwiedzić szkołę i skorzystać z przygotowanego na miejscu poczęstunku. Za udział w zawodach każdy otrzymał breloczek.

Czytaj dalejBieg po zdrowie

Wizyta ratowniczki medycznej

Dnia 25.01.2024r. (czwartek) w ramach programu Bezpieczny Przedszkolak dzieci z grupy „Rybki” odwiedziła Pani Ratownik. Przedszkolaki miały okazję poznać pracę ratownika medycznego, sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się “małymi ratownikami”.

Czytaj dalejWizyta ratowniczki medycznej

Zdrów jak Ryba

W ubiegłym tygodniu tematem zajęć z grupie „Rybki” było zdrowie. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest aktywność fizyczna, jak należy się odżywiać, co jeść, czego unikać, dlaczego słodycze są niezdrowe. Zapoznały się z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. W czwartek wspólnie zrobiliśmy sałatkę owocową, co sprawiło przedszkolakom ogromną radość. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Czytaj dalejZdrów jak Ryba

Dzień Pluszowego Misia u Rybek

Dnia 24.11.2023r. (piątek) cały dzień wypełniły nam nasze misie. Opowiadaliśmy o nich ciekawe historie. Odrysowywaliśmy, wycinaliśmy, kleiliśmy i podziwialiśmy piękne portrety stworzonych przez nas misiów.

Dziękujemy również mamie Helenki, że znalazła czas i odwiedziła nas z książką. Słuchaliśmy z zaciekawieniem o śmiesznych przygodach Małego Misia i jego rodzinki i odpowiadaliśmy na wszystkie pytania.

Czytaj dalejDzień Pluszowego Misia u Rybek

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20.11.2023r. (poniedziałek) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu przedszkolaki uczyły się piosenki pt. „Prawa dzieci”, obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu poznały swoje prawa, ale też i obowiązki. Odbyła się również „mała dyskusja”, podczas której dzieci dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat praw dzieci.

Czytaj dalejMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Z wizytą w bibliotece

Dnia 10.11.2023r. (piątek) dzieci z grupy „Rybki” odwiedziły Bibliotekę Obłuże. Przedszkolaki poznały pomieszczenia znajdujące się w budynku biblioteki. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, pokazała, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. „Rybki” zapoznały się też z pracą bibliotekarza. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Czytaj dalejZ wizytą w bibliotece

Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -