Wizyta logopedy

Dziś maluszki odwiedził specjalny gość – Pani Edyta dzięki której dzieci mogły poznać nazwę nowego zawodu – Logopeda. Pani opowiedziała jak ważne są ćwiczenia buzi by dzieci mogły ładnie mówić. Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny a także uczestniczyły z treningu słuchowym.

Czytaj dalejWizyta logopedy

Uczymy się segregować śmieci

W przedszkolu odbyły się zajęcia, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały z których wykonane były odpady,a następnie segregowały je do odpowiednich worków (makulatura, szkło, plastik). Pszczółki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych. Na koniec zajęć odbyły „sensoryczny spacer” …

Czytaj dalejUczymy się segregować śmieci

Wizyta straży pożarnej

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedziła straż pożarna. Panowie opowiedzieli o swojej pracy. Pokazali jak wygląda wyposażenie wozu strażackiego. Chętne dzieci przymierzyły kask strażacki oraz mogły wsiąść do samochodu. Ale chyba największą atrakcją dla naszych maluszków był moment w którym zawyła syrena strażacka.

Czytaj dalejWizyta straży pożarnej

Ogrodnicze Pszczółki

Pszczółki z grupy I miały okazję samodzielnie posadzić cebulę żółtą, białą i czosnek do doniczek. Po okresie około 2 tygodni obserwowały pierwsze wzrosty szczypiorku.