Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Dnia 03.04.2024 (środa) grupy III i IV w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. W trakcie spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat poruszana się w ruchu drogowym, a także utrwaliły sposób postępowania w przypadku kiedy się zgubią. Funkcjonariusze policji pouczyli dzieci, że należy zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie w kontakcie z obcymi osobami.

Czytaj dalejSpotkanie z funkcjonariuszami Policji

Światowy Dzień Wody

Dnia 22.03.2024 (piątek) obchodziliśmy Światowy Dzień Wody z PAH. Podczas zajęć oglądaliśmy film edukacyjny. Rozmawialiśmy o tym, że na świecie są takie miejsca, w których ludzie nie mają dostępu do wody. Zastanawialiśmy się, jak możemy oszczędzać wodę.

Dzieci dowiedziały się również, że oprócz tego, że woda potrzebna jest ludziom, zwierzętom i roślinom do życia, jej ogromne ilości wykorzystywane są do produkcji żywności, ubrań i wielu różnych przedmiotów.

Czytaj dalejŚwiatowy Dzień Wody

Bieg po zdrowie

Dnia 5.03.2024 (wtorek) grupa „Rybki” brała udział w „Biegu po zdrowie” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 44. Dzieci uczestniczyły w muzycznej rozgrzewce, rywalizowały podczas zawodów sportowych. Miały również okazję zwiedzić szkołę i skorzystać z przygotowanego na miejscu poczęstunku. Za udział w zawodach każdy otrzymał breloczek.

Czytaj dalejBieg po zdrowie

Eksperymenty w grupie RYBKI

W dniu dzisiejszym – 7.03. (czwartek) rozmawialiśmy o tajemnicach jakie kryje w sobie nasza planeta Ziemia?

Słuchaliśmy informacji o wulkanach i gorącej lawie, która jest bardzo niebezpieczne dla całej przyrody i wszystkich żywych istot.

Wspólnie zrobiliśmy mały EKSPERYMENT. Wulkan z zimną ” bąbelkową ” pianą. Bezpieczny wulkan w naszej sali – zachwycił każdego.

Czytaj dalejEksperymenty w grupie RYBKI

Wizyta ratowniczki medycznej

Dnia 25.01.2024r. (czwartek) w ramach programu Bezpieczny Przedszkolak dzieci z grupy „Rybki” odwiedziła Pani Ratownik. Przedszkolaki miały okazję poznać pracę ratownika medycznego, sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się “małymi ratownikami”.

Czytaj dalejWizyta ratowniczki medycznej

Bal Karnawałowy u „Rybek” i „Kotów”

Wczoraj, 17 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. W trakcie imprezy prowadzonej przez animatorki przedszkolaki z grup „Rybki” i „Koty” uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach. Były zawody sportowe – przeciąganie liny, wyścig w workach, tor przeszkód i zabawy z chustą animacyjną. Oczywiście nie zabrakło wspólnych pląsów, nawet z tajemniczym gościem – Królikiem. Zwieńczeniem karnawałowych szaleństw były wspólne zdjęcia.

Czytaj dalejBal Karnawałowy u „Rybek” i „Kotów”

Mikołajki w naszym przedszkolu

Dzisiaj, 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Zapewne czerwony kolor naszych ubrań i piękne dekoracje w naszych salach zwabiły go do „RYBEK”. Przyszedł ze swoją asystą śnieżynką elfikiem, reniferem. Porozmawiał z nami, wypytywał czy jesteśmy grzeczni dla siebie, czy układamy zabawki, czy myjemy ząbki ? Zaśpiewaliśmy piosenkę, daliśmy laurkę i pięknie podziękowaliśmy za prezenty które dostaliśmy. Każda buzia była uśmiechnięta.

Rodzicom dziękujemy za czapki i czerwone kolorki.

Czytaj dalejMikołajki w naszym przedszkolu

Zdrów jak Ryba

W ubiegłym tygodniu tematem zajęć z grupie „Rybki” było zdrowie. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest aktywność fizyczna, jak należy się odżywiać, co jeść, czego unikać, dlaczego słodycze są niezdrowe. Zapoznały się z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. W czwartek wspólnie zrobiliśmy sałatkę owocową, co sprawiło przedszkolakom ogromną radość. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Czytaj dalejZdrów jak Ryba

Andrzejki w grupie „Rybek”

Dzisiaj 30. listopada Grupa „RYBEK” świętowała Andrzejki.

Tradycyjne lanie wosku – oczywiście przez dziurkę od klucza – prosto na wodę. Powstawały tajemnicze kształty. Ustawialiśmy w rządku nasze kapcie – „szły” one w kierunku drzwi – kapeć który pierwszy przekroczył próg drzwi wróżył, że po to dziecko rodzic przyjdzie najszybciej.

Serduszka z imionami – ćwiczyliśmy nasze skupienie – trafić pinezką w maleńką dziurkę na dużym sercu wymagało wielkiego skupienia. Każdemu się udało, każdy trafił na imię znanego lub nieznanego kolegi lub koleżanki .

Dużo było śmiechu i radości – lubimy świętować Andrzejki.

Czytaj dalejAndrzejki w grupie „Rybek”

Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -