Poznajemy instrumenty muzyczne

Pszczółki w tym tygodniu poznawały instrumenty muzyczne. Wszystkie dzieci były zainteresowane zajęciami i chętnie w nich uczestniczyły. Najpierw poznawaliśmy nazwy instrumentów, rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne, a na koniec dzieci wybierały swój ulubiony instrument i próbowały na nim grać. W naszej sali było bardzo głośno ale również kreatywnie i wesoło.
Muzyka bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. Pomaga poszerzać horyzonty, a jednocześnie zwiększa funkcje poznawcze.

Czytaj dalejPoznajemy instrumenty muzyczne

Wizyta Taty Poli

We wtorek odwiedził naszą grupę tatą Poli, który jest instruktorem żeglarstwa w Yacht Klub Polski Gdynia. Pan Dominik zapoznał dzieci z atrybutami żeglarza. Maluszki miały okazję przymierzyć kamizelkę ratunkową i dowiedzieć się jak ważne jest bezpieczeństwo podczas kąpieli na plaży.

Czytaj dalejWizyta Taty Poli

Dzień żółwia – Pszczółki

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Żółwia naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość – żółw Rocky i Olek, którego przyniosła mama Pawełka. Pani Dżeny opowiedziała dzieciom w jaki sposób należy opiekować się żółwiem, co lubią jeść oraz wszystko to, czego potrzebują do życia. Żółwie wywołały u dzieci ogromne zaciekawienie, a bezpośredni kontakt z nimi dał im wiele radości. Na zakończenie spotkania mama Pawełka wykonała z dziećmi wspólną prace plastyczną.

Czytaj dalejDzień żółwia – Pszczółki

Mali malarze – Pszczółki

Nasze Pszczółki malowały ostatnio na folii spożywczej własne wyobrażenie łąki. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem folii okazały się bardzo ciekawą zabawą manualną rozwijającą zmysły. Podczas tej działalności plastycznej dzieci stymulowały zmysł dotyku oraz wzroku, doskonaliły małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijały kreatywność. Zabawa ta pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy naszych małych artystów.

Czytaj dalejMali malarze – Pszczółki

Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -