Poznajemy instrumenty muzyczne

Pszczółki w tym tygodniu poznawały instrumenty muzyczne. Wszystkie dzieci były zainteresowane zajęciami i chętnie w nich uczestniczyły. Najpierw poznawaliśmy nazwy instrumentów, rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne, a na koniec dzieci wybierały swój ulubiony instrument i próbowały na nim grać. W naszej sali było bardzo głośno ale również kreatywnie i wesoło.
Muzyka bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. Pomaga poszerzać horyzonty, a jednocześnie zwiększa funkcje poznawcze.

Czytaj dalejPoznajemy instrumenty muzyczne

Planetarium

Mobilne planetarium Orbitek przeniosła dziś nasze „Pszczółki i Sówki” W fascynujący świat kosmosu. Podczas seansu dzieci mogły zobaczyć jak Ziemia wygląda z kosmosu oraz zobaczyć krążący wokół naszej planety. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć piękne kolorowe gwiazdozbiory. To była wspaniałą i niezapomniana przygoda, która zachwyciła dzieci i pozwoliła im na odkrycie fascynującego świata Kosmosu.

Czytaj dalejPlanetarium

Warsztaty świąteczne z rodzicami

Dnia 19.12.2023r. w grupie „Pszczółek” odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem dzieci i ich rodziców. Przedszkolaki przywitały swoich rodziców krótkim świątecznym występem. Następnie wykonały wraz z rodzicami lampion, który na pewno będzie piękna dekoracją na świątecznym stole. Podczas spotkania panowała miła, świąteczna atmosfera. Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność oraz aktywne włączenie się w przygotowanie świątecznych warsztatów.

Czytaj dalejWarsztaty świąteczne z rodzicami

Świąteczne spotkanie

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było Spotkanie Wigilijne w dniu 19.12.2023 r.

Czytaj dalejŚwiąteczne spotkanie

Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, losowania serduszek z imionami i magicznej misy, która po wrzuceniu monety i wypowiedzeniu odpowiedniego zaklęcie spełnia marzenie. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Czytaj dalejHokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

Rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 06.11.2023r roztrzyniety został konkurs na najbardziej kreatywną dynię. Jury miało duży problem z wyborem tych naj…, gdyż dzieci i ich rodzice wykazali się dużą pomysłowością.

Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Czytaj dalejRozstrzygnięcie konkursu

Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -