Eksperymenty w grupie RYBKI

W dniu dzisiejszym – 7.03. (czwartek) rozmawialiśmy o tajemnicach jakie kryje w sobie nasza planeta Ziemia?

Słuchaliśmy informacji o wulkanach i gorącej lawie, która jest bardzo niebezpieczne dla całej przyrody i wszystkich żywych istot.

Wspólnie zrobiliśmy mały EKSPERYMENT. Wulkan z zimną ” bąbelkową ” pianą. Bezpieczny wulkan w naszej sali – zachwycił każdego.

Czytaj dalejEksperymenty w grupie RYBKI

Mikołajki w naszym przedszkolu

Dzisiaj, 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Zapewne czerwony kolor naszych ubrań i piękne dekoracje w naszych salach zwabiły go do „RYBEK”. Przyszedł ze swoją asystą śnieżynką elfikiem, reniferem. Porozmawiał z nami, wypytywał czy jesteśmy grzeczni dla siebie, czy układamy zabawki, czy myjemy ząbki ? Zaśpiewaliśmy piosenkę, daliśmy laurkę i pięknie podziękowaliśmy za prezenty które dostaliśmy. Każda buzia była uśmiechnięta.

Rodzicom dziękujemy za czapki i czerwone kolorki.

Czytaj dalejMikołajki w naszym przedszkolu

Andrzejki w grupie „Rybek”

Dzisiaj 30. listopada Grupa „RYBEK” świętowała Andrzejki.

Tradycyjne lanie wosku – oczywiście przez dziurkę od klucza – prosto na wodę. Powstawały tajemnicze kształty. Ustawialiśmy w rządku nasze kapcie – „szły” one w kierunku drzwi – kapeć który pierwszy przekroczył próg drzwi wróżył, że po to dziecko rodzic przyjdzie najszybciej.

Serduszka z imionami – ćwiczyliśmy nasze skupienie – trafić pinezką w maleńką dziurkę na dużym sercu wymagało wielkiego skupienia. Każdemu się udało, każdy trafił na imię znanego lub nieznanego kolegi lub koleżanki .

Dużo było śmiechu i radości – lubimy świętować Andrzejki.

Czytaj dalejAndrzejki w grupie „Rybek”

Eksperymenty u Rybek

W dniu dzisiejszym 16.11.2023 r. (czwartek) grupa III „RYBKI” przeprowadzała eksperymenty (trudne słowo). Dary natury, które były zebrane przez dzieci i ich rodziców – dziękujemy za zaangażowanie. Szyszki duże i małe, korki od butelek, kasztany, żołędzie, plastelina, kolorowa bibuła, kora, monety, papier, kamienie, listki…i wiele innych. Sprawdzaliśmy co pływa, co nie pływa? Utworzyliśmy dwa zbiory. Pierwszy zbiór – pływające, drugi zbiór te które nie powinny pływać. Wielkie było zdziwienie dzieci gdy coś z pozoru nie pływającego – unosiło się na wodzie. W naszych zbiorach `zrobiliśmy małe zmiany.

Zachęcamy do eksperymentowania.

Czytaj dalejEksperymenty u Rybek

Robimy przetwory

Dnia 5.10.2023 (czwartek) podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się z jakich warzyw i owoców możemy wykonać domowe przetwory na zimę, oraz w jakim celu się je robi. Dzieci miały okazję zakisić ogórki, rzodkiewkę, marchewkę. W kolejnych dniach będą obserwować jakie zmiany zachodzić będą w słoiku.

Czytaj dalejRobimy przetwory

Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -