Woreczki sensoryczne

Ostatnia zmiana: 4 stycznia 2022 przez: admin

W naszym przedszkolu wspieramy rozwój dzieci poprzez integrację wrażeń sensorycznych, ułatwiamy im lepsze zrozumienie otaczającego je świata, a także bezpieczniejsze i łatwiejsze w nim funkcjonowanie. Z pewnością wielofunkcyjną zabawką pobudzającą wszystkie zmysły są woreczki sensoryczne, które stworzyły dzieci z grupy V Misiaczki. Woreczki te wspierają rozwój integracji sensorycznej, która polega na organizacji wrażeń zmysłowych napływających przez receptory. Zachęcamy rodziców by spróbowali stworzyć takie woreczki także w domu wraz ze swoimi pociechami – to wspaniała zabawa, która rozwija .

Innymi zajęciami wspierającymi rozwój naszych przedszkolaków były doświadczenia zorganizowane przez grupę V pt. „Odkrywamy tajemnice wody w przedszkolnym laboratorium”.

Celem tych warsztatów było:

  • rozwijanie postaw proekologicznych – uświadomienie dzieciom, do czego potrzebna jest woda, kształtowanie nawyku oszczędzania wody,
  • wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia,
  • nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z prowadzonych doświadczeń.
Zapraszamy na naszego Facebooka- TUTAJ -