„Sowy” w bibliotece

13 lutego 2020r. grupa „Sowy” uczestniczyły w zajęciach w bibliotece. Podczas zajęć dzieci utrwaliły wiadomości o Gdyni, zapoznały się z treścią legendy o gdyńskich rybkach, a także samodzielnie mogły ozdobić piankową rybkę.

III bieg po zdrowie

8 stycznia grupa V „Sowy” brała udział w „III biegu po zdrowie” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 44 w Gdyni. Przedszkolaki uczestniczyły w zawodach sportowych rywalizując z rówieśnikami z innych przedszkoli. Dzieciom podczas zawodów towarzyszyło wiele emocji. Był również czas na odpoczynek i zdrowy poczęstunek. Nieco zmęczone, ale i zadowolone, z drobnymi upominkami, dzieci wróciły …

Czytaj dalejIII bieg po zdrowie

„Sowy” w zajezdni trolejbusowej.

Grupa „Sów” odwiedziła zajezdnię trolejbusową w Gdyni. Dzieci zwiedziły warsztat mechaniczny, dowiedziały się, w jaki sposób utrzymuje się trolejbusy w czystości, poznały pojazdy zabytkowe i miejsce garażowania trolejbusów.

Jak wygląda mycie trolejbusa?

Jak wygląda trolejbus? Czy trolejbus ma silnik? Co to są szelki? Te pytania i wiele innych grupa Groszków mogła zadać 21 października 2019 r. podczas zwiedzenia Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni. Przedszkolaki miały okazje zapoznać się z historią trolejbusów w Gdyni, a także mogły dowiedzieć się czego trolejbusy potrzebują by sprawnie jeździć po naszych ulicach.

Groszki z wizytą w InfoBoxie

14 października 2019 r. grupa Groszków miała przyjemność odwiedzić Gdyński InfoBox – Obserwatorium Zmian. Podczas wizyty przedszkolaki miały okazję zobaczyć matę Naszego Miasta, porozmawiać o tym jak wyglądała Gdynia kiedyś, a jak wygląda dziś. Ostatnim elementem wizyty Groszków była świetna zabawa klockami lego podczas, której mieli zbudować Gdynię Przyszłości.