Wycieczka do Parku Ewolucji w Sławutówku

Dnia 18.06.2019 dzieci z grupy „Sówek” i „Groszków” brały udział w wycieczce do Parku Ewolucji w Sławutówku. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość wzbogacenia wiedzy z zakresu prehistorii. Oglądały modele dinozaurów rzeczywistych rozmiarów, historię powstania naszej planety z udziałem interaktywnego dinozaura, podróżowały w czasie na dno oceanu, aby zobaczyć największe gady morskie sprzed milionów lat.

Sówki w bibliotece

Sówki odwiedziły Bibliotekę Obłuże – Filia nr 1 aby dowiedzieć się o twórczości Doroty Gellner, jak widać na zdjęciach, aktywnie i ciekawie spędziły czas w bibliotece. Zachęcone, zadeklarowały, że często będą korzystały ze zbiorów placówki.

Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Nie bój się robaczku” – uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych dla najmłodszych, uczestniczyły w doświadczeniach laboratoryjnych, w odkrywaniu świata za pomocą mikroskopu. Cel – łączenie nauki i zabawy. Wdrażanie do zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw.

Przedszkolaki z wizytą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni

W kwietniu grupa „Sówek” i „Groszków” została zaproszona do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można zostać fryzjerem, krawcową czy też sprzedawcą. Zwiedziły pracownie, w których młodzi ludzie uczą się zawodu, miały też okazję na własnej skórze (a raczej włosach) przekonać się o umiejętnościach uczniów szkoły.